Blog

DLA KOGO JEST  TERAPIA SAS? 

ZMIENIAJĄC UMYSŁ, ZMIENIAMY SWOJE ŻYCIE” 

Odkryj, jak metoda SAS może pomóc w pokonywaniu różnych trudności.


Celem Treningów SAS jest wzmacnianie podstawowych neurosensorycznych funkcji mózgu, czyniąc je idealnymi do poprawy szerokiego spektrum jego kondycji. Unikalna technologia SAS pozwala nam na przygotowanie indywidualnie dopasowanych treningów, które uwzględniają umiejętności, potrzeby oraz życzenia klienta w kontekście jego możliwości, tym samym wpływając na efektywność wyników uzyskiwanych w krótkim czasie.


logo sas-smart

Treningi dla dzieci w wieku szkolnym (począwszy od 5 roku życia), dla studentów i dorosłych, którzy chcą poprawić swoje wyniki w uczeniu się. Większość spersonalizowanych Treningów SAS-Smart wymaga słuchania każdego dnia jednogodzinnej sesji przez 20-24 dni w przeciągu czterech tygodni. Treningi SAS-Smart zawierają muzykę orkiestrową bądź fortepianową oraz mowę, sekwencyjnie uporządkowaną.

 • Uwaga i koncentracja | ADHD: zmniejszenie roztargnienia, wzmocnienie umiejętności skupiania się i radzenia sobie z nadpobudliwością.
 • Czytanie i pisanie | dysleksja: rozwinięcie dokładniejszego i szybszego przetwarzania funkcji mowy w lewej półkuli mózgu.
 • Rozumienie i pamięć: usprawnienie synchronizacji pomiędzy obiema półkulami oraz wzmocnienie integracji sensorycznej.
 • Zachowanie i motywacja: zredukowanie stresu i niepokoju wywołanych różnymi czynnikami, poprawa umiejętności zarządzania czasem, planowania oraz odpowiedzialności za własne działania.

logo sas-boost

Precyzyjnie i indywidualnie dopasowane Treningi SAS-Boost pomagają dzieciom od 3 roku życia ze schorzeniami neurologicznymi takimi jak: zespół Aspergera, autyzm, dziecięce porażenie mózgowe, zespół Downa.
Trening trwa od 24 do 28 dni i może być uzupełniony dodatkową terapią, dostosowaną do potrzeb dziecka. Oprócz muzyki i mowy programy mogą również zawierać następujące elementy: rozróżnianie wysokości dźwięków, ćwiczenie orientacji w czasie. Istnieje możliwość przygotowania programów zawierających nagrania własnego głosu w celu stymulowania rozwoju mowy.

 • Przetwarzanie sensoryczne: poprawienie umiejętności sensorycznego separowania i filtrowania oraz zmniejszenie sensorycznego przeciążenia.
 • Powtarzające się zachowania: zmniejszenie stresu i niepokoju a dzięki temu likwidacja potrzeby „zachowań zastępczych”.
 • Mowa i język: aktywacja ośrodków języka i mowy lewej półkuli mózgu.
 • Umiejętności społeczne: wzmocnienie umiejętności rozpoznawania twarzy innych osób oraz świadomości różnorodności oraz oczekiwań innych ludzi.

logo sas-balance

Spersonalizowane treningi dla dorosłych, redukujące: stres, lęk, strach lub gniew oraz poprawiające skupianie się, klarowność sytuacji ułatwiającą podejmowanie decyzji. Programy SAS-Balance są relaksujące i uspokajające. Dzienna sesja trwa od 30 do 60 minut.

 • Niepokój i lęk: zrelaksowanie ciała i umysłu oraz blokowanie powtarzających się negatywnych myśli, które mogą prowadzić do nerwicy natręctw.
 • Depresja: przekierowanie “wewnętrznego głosu” z myślenia negatywnego na myślenie pozytywne w kierunku podejmowania „pozytywnych kroków do przodu”.
 • “Zarządzanie” gniewem/złością: redukcja impulsywnych reakcji i wzmocnienie umiejętności poznawczych, asertywności.
 • Niezdecydowanie: poprawa wrodzonej kreatywności, wizualizacja umiejętności planowania i podjęcia działań.

logo sas-life

Treningi dla osób w podeszłym wieku pomocne w usprawnianiu: codziennego funkcjonowania, komunikowania się i jakości życia. Każdy Trening SAS-Life jest zaprojektowany w celu osiągnięcia konkretnych rezultatów, dlatego czas trwania treningu może być zróżnicowany dla każdego klienta. Programy mogą być przygotowane do słuchania podczas snu a nawet podczas śpiączki.

 • Tzw. “Cocktail Party Syndrome”: wzmocnienie przetwarzania słuchowego w celu poprawy komunikacji w hałaśliwym otoczeniu.
 • Zdolności poznawcze: usprawnienie synchronizacji między obiema półkulami oraz ich spójności sensorycznej.
 • Poprawa słuchu: pobudzenie ostrości słuchu – usprawnienie jego funkcji fizjologicznej oraz fonematycznej (zdolności do odbioru i interpretacji istotnych cech z sygnału mowy)
 • Rehabilitacja po udarze mózgu: odzyskiwanie mowy i sprawności ruchowej po udarze mózgu lub innych dysfunkcjach.

Trening SAS składa się z następujących po sobie sesji, których słucha się przez kilka tygodni w dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie. Bez tracenia czasu i pieniędzy na dojazdy.

Terapię można rozpocząć od słuchania Testera, który pozwoli nam w ciągu 12 dni (każdego dnia 30 min terapii) poznać Metodę SAS, nabrać nawyku słuchania, oczywiście już podczas tego słuchania, Twój mózg zaczyna się zmieniać.

Kolejny krok, to Spersonalizowany Pełny Trening SAS, na każdy dzień przeznaczone są dwie półgodzinne sesje. Można ich słuchać jedną po drugiej – przez godzinę, bądź rozłożyć słuchanie na dwie półgodzinne sesje w ciągu dnia.

Trening SAS jest prosty w realizacji, dzięki czemu mogą w nim uczestniczyć osoby w różnym wieku (dzieci powyżej 3 roku życia) i z różnymi zasobami umiejętności. 

Trzy główne fazy Terapii –

Treningu SAS to:

– Ewaluacja wstępna – konsultacja (zbieramy informacje: kwestionariusz, opinie z PPP, diagnozy, które posiada klient), (może odbyć się online)

– Przygotowanie Terapii – Spersonalizowanego Intensywnego Treningu SAS – 24 dni ( łącznie 24 godz), natomiast Trening Seniorzy – 78 dni (46 godz.) 

– Aplikacja Treningu SAS

– Ewaluacja końcowa (może być on-line)

Skupienie uwagi, w czasie czuwania czy we śnie?

Nie ma potrzeby, aby angażować swoją świadomość podczas odbioru programu. Dzieci mogą bawić się, rysować albo czytać. Dorośli w tym czasie mogą się zrelaksować, np. zamknąć oczy, spokojnie oddychać.

Dobrze jest ograniczyć rozmowy, gdyż może to być utrudnione ze względu na używanie słuchawek. Trening jest równie efektywny gdy jest słuchany w stanie czuwania, jak i podczas snu. Dzieci, które nie lubią mieć założonych słuchawek, bądź nie potrafią skoncentrować uwagi przynajmniej pół godziny, mogą słuchać programu w czasie snu, zarówno w dzień jak i w nocy. 

 Po więcej kliknij tutaj – strona SAS centre 

 

© 2023 Sinus.edu.pl By BakeSoft.pl