PSYCHOLOG KWALIFIKACJE

Czym zajmuje się psycholog dla dzieci ?

Psycholog dla dzieci zajmuje się szeroko rozumianą pomocą psychologiczną. Udziela  porad psychologicznych, wspiera, pomaga rozwiązywać problemy, prowadzi działania o charakterze psychoprofilaktycznym i psychoedukacyjnym. Bywa „pośrednikiem” pomiędzy nastolatkiem a osobami dorosłymi np. w szkole. Psycholog może też prowadzić interwencje kryzysowe czy mediacje rówieśnicze.

W jakich problemach pomóc może młodzieży oraz osobom dorosłym ?

 

Psycholog (stacjonarnie lub online) zajmuje się diagnozą psychologiczną, pomaga w rozwiązywaniu kryzysów rozwojowych, wzmacnia kompetencje emocjonalno-społeczne takie jak: asertywność, odporność na stres, komunikatywność, umiejętność rozwiązywania problemów. Psycholog wspiera w budowaniu adekwatnego poczucia własnej wartości i samooceny. Pomaga w rozwiązywaniu konfliktów rodzinnych, w pracy czy rówieśniczych. Stanowi wsparcie w trudnych momentach. Pomaga przełamywać własne bariery. A przede wszystkim psycholog daje czas, uwagę, zrozumienie, akceptację – czyli to, czego często nie otrzymuje się w relacjach z innymi.

Kwalifikacje i doświadczenie

Kwalifikacje:

Psycholog – specjalność psychologia kliniczna i osobowości                    

Oligofrenopedagog – studia  nadająca uprawnienia do pracy pedagogiczno-terapeutycznej z osobami z deficytem intelektualnym.

Licencjonowany Terapeuta SAS (link do strony)

 

Licencjonowany diagnosta ADHD. Do badania wykorzystywany jest test MOXO – innowacyjny i potwierdzony naukowo test wspomagający diagnozę ADHD.  (Link do oficjalnej strony)

 Licencjonowany Terapeuta Metody Strukturalnej –

nauka czytania i pisania uczniów z deficytami rozwojowymi

Pedagog  – Górnośląska Wyższa Szkoła pedagogiczna 

TUS – Certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych 

  Terapia ręki – Certyfikowany terapeuta 

Matematyk – mgr matematyki, nauczanie matematyki na każdym poziomie

2022 – WSB – National Louis University, studia magisterskie  na kierunku Psychologia 

2022 –  Licencja SAS nr  074-SAS/PL/2022 

2006 – GWSP, studia podyplomowe na kierunku pedagogika 

2005 – Akademia Świętokrzyska,  studia podyplomowe z zakresu Oligofrenopedagogiki i metod korekcyjno-kompensacyjnych

2003 – Uniwersytet Śląski, studia magisterskie na kierunku Matematyka

Doświadczenie 

 Od 27 lat pracuję z dziećmi i młodzieżą jako  nauczyciel matematyki, oligofrenopedagog, od dłuższego jako psycholog i terapeuta SAS. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz dorosłymi, doskonale rozumiem ich problemy i potrzeby oraz nawiązuję z nimi relacje.

Wiem, jakie piętno odbiła na nich izolacja: pojawiły się problemy z samoakceptacją, lęki, poczucie zagubienia, brak wiary we własne możliwości, potrzeba wsparcia i zrozumienia. Potrafię nawiązać kontakt i zbudować relacje z moim klientem tak, że chcesz tutaj zostać!

Prowadzę terapię SAS- Neuroakustyczny Trening Mózgu (kliknij tutaj). Prowadzę zajęcia grupowe Trening Umiejętności społecznych, terapię ręki, zajęcia z matematyki. Zapraszam na sesje psychologiczne, zarówno online jak i stacjonarnie.  

 Metodologia SAS jest oparta na najnowszych odkryciach naukowych z zakresu neurobiologii i neurodydaktyki. Zaufało mi już setki osób. Czekam na Ciebie i Twoje Dziecko.

 

© 2023 Sinus.edu.pl By BakeSoft.pl