Matematyka jest wszędzie – w szkole, w sklepie i w urzędzie!

Zajęcia w naszej szkole to ćwiczenia dla uczniów, którzy chcieliby swobodnie poruszać się w fascynującym świecie liczb, bawić się w rozwiązywanie i konstruowanie zadań i łamigłówek oraz rozwijać posiadane umiejętności i nabywać nowe. Ważne: Szkoła Matematyki Sinus to pierwsza taka placówka mająca na celu rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży!

Zajęcia w naszej szkole rozwijają wyobraźnię i kształtują myślenie matematyczne, poprawiają sprawność liczenia i ćwiczą wytrwałość w poszukiwaniu dróg dochodzenia do rozwiązania problemu. Bo przecież matematyka jest wszędzie – w szkole, w sklepie i w urzędzie. Umiejętność logicznego, matematycznego myślenia pomaga lepiej uzasadniać własne zdanie i pokonywać nieprzewidziane trudności, a także wspiera twórczy rozwój w innych dziedzinach.

Kto by nie chciał zostać mistrzem matematyki!
Swobodnie poruszać się w fascynującym świecie liczb, z łatwością rozwiązywać najtrudniejsze zadania! A przecież to możliwe. Szkoła Matematyki Sinus zachęca wszystkich do swobodnej zabawy z matematyką.
Aby rozumieć matematykę, nie trzeba mieć głowy jak komputer!
Wystarczy być ciekawym świata, pracować nad umiejętnością logicznego myślenia i zdobywać doświadczenie w tworzeniu strategii.
Przekonaj się, jakie efekty przynoszą zajęcia w naszej szkole! Pierwsze zajęcia bezpłatne!

121234111

Tematem zajęć w było dostrzeganie i kontynuowanie regularności przestrzennych. Uczniowie samodzielnie potrafią już nie tylko dostrzec rytm, ale także samodzielnie go ułożyć. Bez problemu zamieniają konkret – klocek, na rysunek, a nawet symbol. Proste zabawy z klockami były również wstępem do rozwiązywania złożonych nietypowych  zadań z treścią.